imatge no visualitzada

Requirements

Get Adobe Flash player

ENS HA DEIXAT NA PILAR ZAFORTEZA

       

A la matinada del dimarts 13 de novembre de 2018 ha mort na Pilar Zaforteza, rscj als 82 anys.

Pilar arribà a l'escola l'any 1964, just després d'haver professat a Roma com a religiosa del Sagrat Cor de Jesús, començant com a mestra a l'antic edifici de l'escola, l'actual del col·legi de Mata de Jonc. Uns anys més tard va passar per l'escola de Santa Magdalena Sofia (1969) i per la comunitat de les religioses a la barriada de Son Cotoner.

Després, ja a la dècada dels anys 70 tornà a la nostra escola i passar a formar part de la recent creada comunitat de religioses de la localitat de Galilea on la congregació obrí un casal d'acollida i colònies. Pilar ha estat la responsable de la casa de colònies del Sagrat Cor a Galilea en els darrers quaranta anys i ha estat la impulsora i encarregada de les colònies d'estiu que des de l'any 1980 s'han realitzat allà.

Ja a la nostra escola ha estat mestra i tutora, administradora i directora titular fins a la seva jubilació, passant després a fer tasques d'ajuda a la secretaria de l'escola fins fa 20 dies.

Com a religiosa del Sagrat Cor, Pilar ha passat per les comunitats de la barriada de Son Cotoner, la de la localitat de Galilea, la de la barriada de La Soledat i acabant a la de la residència d'avd. Picasso.

 Religioses, família, professorat i personal de l'escola, pares, alumnes, antics alumnes, gent de Galilea i amics a la celebració de l'Eucaristia del 14 de novembre hem donat gràcies pels 82 anys que Pilar Zaforteza ens ha regalat. Gràcies Pilar per haver-nos acompanyat en les nostres vides. Viu ara la plenitud de Déu.

      

Preguem per ella. Descansa en pau PILAR. Sempre estaràs en els nostres cors.

   

Traduir?  

caeuenfrgldeites
   

Blog SC Connecta (2)  

  • scconnecta
   

CANALS OFICIALS  

  • Facebook
  • Twiter
  • Youtube
  • Flickr
  • Instagram
   

Agenda  

Maig 2022
L M X J V S D
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
   

Medi Ambient  

   

TELÈFON D'AJUDA NINS_i_ADOLESCENTS  

   
© SAGRAT COR PALMA